Vishay/Vitramon VJ0805D620JXXAJ
VJ0805D620JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620JXXAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D620JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D620JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D620JXXAJ
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
FUSE 500A 1250V 2GKN/75 AR CU datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 305K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK R87-46 12W CITIZEN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.2A 105 MOHM datasheet.pdf