Vishay/Vitramon VJ0805D620MLPAP
VJ0805D620MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620MLPAP
Brief Description
CAP CER 62PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620MLPAP.pdf
Availability of VJ0805D620MLPAP
QUANTITY
VJ0805D620MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620MLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620MLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D620MLPAP
IGBT MOD CHOP 600V 200A U SER datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 24K OHM 14DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf