Vishay/Vitramon VJ0805D621FLAAT
VJ0805D621FLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621FLAAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621FLAAT.pdf
Availability of VJ0805D621FLAAT
QUANTITY
VJ0805D621FLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621FLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621FLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621FLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621FLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621FLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D621FLAAT
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
KIT ROBOT PENGUIN RED ANODIZED datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES 5K OHM .3W .05% RADIAL datasheet.pdf
IC DSP ARM SOC PBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS INLINE PIN datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf