Vishay/Vitramon VJ0805D621FLAAT
VJ0805D621FLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621FLAAT
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621FLAAT.pdf
Availability of VJ0805D621FLAAT
QUANTITY
VJ0805D621FLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621FLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621FLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621FLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621FLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621FLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D621FLAAT
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ABT OCT TRNSP D LATCH 20TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 29.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.16UF RADIAL datasheet.pdf