Vishay/Vitramon VJ0805D621FXAAJ
VJ0805D621FXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621FXAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621FXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D621FXAAJ
QUANTITY
VJ0805D621FXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621FXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621FXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621FXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621FXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621FXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D621FXAAJ
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
COLOR ENGINE 12X1W RGB LINEAR datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 5POS SKT B CODE datasheet.pdf
CONN RJ45 PLUG LOCK-IN DEVICE datasheet.pdf
CONN HEADER .100 VERT 3POS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURP 1NO/1NC 24V datasheet.pdf