Vishay/Vitramon VJ0805D621FXAAJ
VJ0805D621FXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621FXAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621FXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D621FXAAJ
QUANTITY
VJ0805D621FXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621FXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621FXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621FXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621FXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621FXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D621FXAAJ
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.2A CHIPFET datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V 20% BX 1808 datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf