Vishay/Vitramon VJ0805D621FXXAR
VJ0805D621FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621FXXAR
Brief Description
CAP CER 620PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621FXXAR.pdf
Availability of VJ0805D621FXXAR
QUANTITY
VJ0805D621FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621FXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621FXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D621FXXAR
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf