Vishay/Vitramon VJ0805D621GLAAR
VJ0805D621GLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621GLAAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621GLAAR.pdf
Availability of VJ0805D621GLAAR
QUANTITY
VJ0805D621GLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621GLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621GLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621GLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621GLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621GLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D621GLAAR
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf