Vishay/Vitramon VJ0805D621GXAAT
VJ0805D621GXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621GXAAT
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621GXAAT.pdf
Availability of VJ0805D621GXAAT
QUANTITY
VJ0805D621GXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621GXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621GXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621GXAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621GXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621GXAAT Details Description
Related parts for VJ0805D621GXAAT
CONN HEADER 70POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 66W 3.3V 20A datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW FEM 72P PIHR PL2 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 HDR ASMBLY 8P YLW datasheet.pdf
OSC MEMS 24.5760MHZ CMOS SMD datasheet.pdf