Vishay/Vitramon VJ0805D621GXXAR
VJ0805D621GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621GXXAR
Brief Description
CAP CER 620PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621GXXAR.pdf
Availability of VJ0805D621GXXAR
QUANTITY
VJ0805D621GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621GXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621GXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D621GXXAR
CONN RCPT 2POS FEM IN-LINE #16 datasheet.pdf
CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf