Vishay/Vitramon VJ0805D621JXBAJ
VJ0805D621JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621JXBAJ
Brief Description
CAP CER 620PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621JXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D621JXBAJ
QUANTITY
VJ0805D621JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621JXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D621JXBAJ
CONN HEADER 10POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC HID USB-TO-SMBUS BRIDGE datasheet.pdf
OSC SO 425.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET QFN 60POS GOLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SIGNAL COND 2.14GHZ HYBRID DIVID datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS 10.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf