Vishay/Vitramon VJ0805D621JXBAR
VJ0805D621JXBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621JXBAR
Brief Description
CAP CER 620PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621JXBAR.pdf
Availability of VJ0805D621JXBAR
QUANTITY
VJ0805D621JXBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621JXBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621JXBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621JXBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621JXBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621JXBAR Details Description
Related parts for VJ0805D621JXBAR
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCP 2POS 5MM CRMP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR TPS3780 datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf