Vishay/Vitramon VJ0805D621MXBAT
VJ0805D621MXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621MXBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 620PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621MXBAT.pdf
Availability of VJ0805D621MXBAT
QUANTITY
VJ0805D621MXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621MXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621MXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621MXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621MXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621MXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D621MXBAT
CONN JUMPER TERM BLOCK 5.0MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SGE1510-2-0760L-03000C datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A 5DFN datasheet.pdf