Vishay/Vitramon VJ0805D680FLCAJ
VJ0805D680FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680FLCAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D680FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D680FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680FLCAJ
RES SMD 97.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 202MW SC70-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
BRISTLE BRUSH 6" 120 W/ADAPTER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
NAIL CLIP .236'' datasheet.pdf
CONN FPC 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf