Vishay/Vitramon VJ0805D680FXXAC
VJ0805D680FXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680FXXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680FXXAC.pdf
Availability of VJ0805D680FXXAC
QUANTITY
VJ0805D680FXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680FXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680FXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680FXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680FXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680FXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D680FXXAC
CAP TANT 68UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TRANSDCR VLT AC RS485 0-150VAC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 510 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 50POS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf