Vishay/Vitramon VJ0805D680JLPAJ
VJ0805D680JLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680JLPAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680JLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D680JLPAJ
QUANTITY
VJ0805D680JLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680JLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680JLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680JLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680JLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680JLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680JLPAJ
CONN SCREWLOCK FEMALE 2 SETS/BAG datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS 2.5MM BLACK datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 12DFN datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 10AWG/16AWG ORG 500' datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 590MA 550 MOHM datasheet.pdf