Vishay/Vitramon VJ0805D680JLXAP
VJ0805D680JLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680JLXAP
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680JLXAP.pdf
Availability of VJ0805D680JLXAP
QUANTITY
VJ0805D680JLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680JLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680JLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680JLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680JLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680JLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D680JLXAP
CONN ADAPT PLUG TO JACK F datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C/SRL 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf