Vishay/Vitramon VJ0805D680JXPAJ
VJ0805D680JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680JXPAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680JXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D680JXPAJ
QUANTITY
VJ0805D680JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680JXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680JXPAJ
TRANS PNP 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-UMAX datasheet.pdf
TOOL ALIGNMENT Z11 1000/2000CPR datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf