Vishay/Vitramon VJ0805D680JXXAJ
VJ0805D680JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680JXXAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D680JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D680JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680JXXAJ
CONN CARDEDGE HSG DUAL 34POS datasheet.pdf
THERM NTC 10K OHM 5% 28 AWG RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-24 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC RF-IF DOWNCONV MIXER 36VFQFPN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 294K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf