Vishay/Vitramon VJ0805D680KLCAJ
VJ0805D680KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680KLCAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680KLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D680KLCAJ
QUANTITY
VJ0805D680KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680KLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680KLCAJ
OSC XO 55.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 200V SCREW datasheet.pdf