Vishay/Vitramon VJ0805D680KLXAJ
VJ0805D680KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680KLXAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D680KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D680KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680KLXAJ
BRD SPT EDGE HOLD SNAP LOCK 7/8" datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC52XX 400MHZ 272BGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
MINI-C FEM RCPT 12INCH 18AWG datasheet.pdf
OSC XO 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf