Vishay/Vitramon VJ0805D680MLBAJ
VJ0805D680MLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680MLBAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680MLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D680MLBAJ
QUANTITY
VJ0805D680MLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680MLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680MLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680MLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680MLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680MLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680MLBAJ
RES SMD 8.87K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 26POS M-M 5.0M datasheet.pdf
IC DAB DGTL PROCESSING 128-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
PMI BASE G-6 BAYO 1 INCAND SLDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO213AB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf