Vishay/Vitramon VJ0805D680MLPAP
VJ0805D680MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680MLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680MLPAP.pdf
Availability of VJ0805D680MLPAP
QUANTITY
VJ0805D680MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680MLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680MLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D680MLPAP
MOSFET 2N-CH 20V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
IC FPGA 144 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
LED 7-SEGMENT DISPLAY datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 15MM datasheet.pdf