Vishay/Vitramon VJ0805D680MXBAC
VJ0805D680MXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680MXBAC
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680MXBAC.pdf
Availability of VJ0805D680MXBAC
QUANTITY
VJ0805D680MXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680MXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680MXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680MXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680MXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680MXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D680MXBAC
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 273K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf