Vishay/Vitramon VJ0805D680MXXAJ
VJ0805D680MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680MXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680MXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D680MXXAJ
QUANTITY
VJ0805D680MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680MXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680MXXAJ
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 20AWG 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 309 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.61K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 50A datasheet.pdf
POT 200 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SATA SIGNAL CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf