Vishay/Vitramon VJ0805D681GLAAJ
VJ0805D681GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681GLAAJ
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681GLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D681GLAAJ
QUANTITY
VJ0805D681GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681GLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D681GLAAJ
CONVERTER DC-DC 5V 4A HRZ SMD datasheet.pdf
LID CLEAR POLY USE W/1591L SERIE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 12 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf