Vishay/Vitramon VJ0805D681JLBAR
VJ0805D681JLBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681JLBAR
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681JLBAR.pdf
Availability of VJ0805D681JLBAR
QUANTITY
VJ0805D681JLBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681JLBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681JLBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681JLBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681JLBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681JLBAR Details Description
Related parts for VJ0805D681JLBAR
IC FPGA 65 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIN STR RECEPT PRESSFIT datasheet.pdf
PADDLE HOLDER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 133K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.35A datasheet.pdf