Vishay/Vitramon VJ0805D681KLXAJ
VJ0805D681KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681KLXAJ
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D681KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D681KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D681KLXAJ
CABLE MIC 2COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 480VAC datasheet.pdf
RES SMD 4.42M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 50POS .085 IDC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 675V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M PC M3 datasheet.pdf