Vishay/Vitramon VJ0805D6R2BLAAJ
VJ0805D6R2BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2BLAAJ
Brief Description
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R2BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D6R2BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R2BLAAJ
JUMPER-H1500TR/A3049N/X 6" datasheet.pdf
IC CTRLR INTERRPT 12.5MHZ 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT FMAL 2POS 12" R/A 16/1 datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf