Vishay/Vitramon VJ0805D6R2BLCAP
VJ0805D6R2BLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2BLCAP
Brief Description
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2BLCAP.pdf
Availability of VJ0805D6R2BLCAP
QUANTITY
VJ0805D6R2BLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2BLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2BLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2BLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2BLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2BLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D6R2BLCAP
SWITCH ROTARY DIP HEX RT ANG PC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 50V 0805 datasheet.pdf
HEADER 5POS MALE R/A 2MM SMD datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 27POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf