Vishay/Vitramon VJ0805D6R2BLPAC
VJ0805D6R2BLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2BLPAC
Brief Description
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2BLPAC.pdf
Availability of VJ0805D6R2BLPAC
QUANTITY
VJ0805D6R2BLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2BLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2BLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2BLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2BLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2BLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D6R2BLPAC
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
5MFLXBL MTOR BRK CBL 6KW 15K datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 14C 14#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf