Vishay/Vitramon VJ0805D6R2BXXAJ
VJ0805D6R2BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2BXXAJ
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R2BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D6R2BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R2BXXAJ
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 32SOJ datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
FLOATSWITCH VERT 1A NO/NC PPS datasheet.pdf