Vishay/Vitramon VJ0805D6R2CXXAJ
VJ0805D6R2CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2CXXAJ
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2CXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R2CXXAJ
QUANTITY
VJ0805D6R2CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2CXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R2CXXAJ
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH KEY ROUND 3-POS DPDT datasheet.pdf
LAMP INCANDESCENT 3MM GREEN SMD datasheet.pdf
BOA 1DB DW SC/APC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 89A SO8FL datasheet.pdf
330UF 25V 8X11,5 datasheet.pdf