Vishay/Vitramon VJ0805D6R2DLXAP
VJ0805D6R2DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2DLXAP
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2DLXAP.pdf
Availability of VJ0805D6R2DLXAP
QUANTITY
VJ0805D6R2DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2DLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2DLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D6R2DLXAP
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 600A POW-R-BLOK datasheet.pdf
IC PWR MGMT 4 LDO TXRX 139-BGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 12A 125V datasheet.pdf
FUSE CLIP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 100V RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES 562 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
MOD BRIDGE 3PH 800V 200A M3-1 datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf