Vishay/Vitramon VJ0805D6R8BLPAJ
VJ0805D6R8BLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8BLPAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8BLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R8BLPAJ
QUANTITY
VJ0805D6R8BLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8BLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8BLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8BLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8BLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8BLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R8BLPAJ
RES SMD 750 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.92 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 5A 75 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CBL FRNT MNT 3POS SKT-WIRE .5M datasheet.pdf