Vishay/Vitramon VJ0805D6R8BLXAJ
VJ0805D6R8BLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8BLXAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8BLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R8BLXAJ
QUANTITY
VJ0805D6R8BLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8BLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8BLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8BLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8BLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8BLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R8BLXAJ
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-6 datasheet.pdf
C/A 900BUF SM LC TO SC 2 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.2A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
IC REG LDO -2.5V 1.5A 8DFN datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
MINIMC MOD TP-TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
CONNECTOR 32POS RA TERM DIN datasheet.pdf