Vishay/Vitramon VJ0805D6R8CLCAJ
VJ0805D6R8CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8CLCAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8CLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R8CLCAJ
QUANTITY
VJ0805D6R8CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8CLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R8CLCAJ
IDC CABLE - MSD16K/MC16M/MSD16K datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.8A SYNC 8VFQFPN datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 168MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC SPRVSR SMPL RSET 4.6V SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
EVAL KIT M3-F FOCUS CAMERA datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 34-57V 1.75A datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf