Vishay/Vitramon VJ0805D6R8CLCAP
VJ0805D6R8CLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8CLCAP
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8CLCAP.pdf
Availability of VJ0805D6R8CLCAP
QUANTITY
VJ0805D6R8CLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8CLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8CLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8CLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8CLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8CLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D6R8CLCAP
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO41G datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 200MA DO34 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 250K 1CH 16DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 220K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PT 16 N datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf