Vishay/Vitramon VJ0805D6R8CLPAC
VJ0805D6R8CLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8CLPAC
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8CLPAC.pdf
Availability of VJ0805D6R8CLPAC
QUANTITY
VJ0805D6R8CLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8CLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8CLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8CLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8CLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8CLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D6R8CLPAC
CONN ADAPT PLUG TO JACK BNC datasheet.pdf
EMITTER VISIBL 410NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/64 WHT 25X4' datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
MF SR CRIM TRM M MFBL SIL 1012AW datasheet.pdf
FUSE 160A 690V DIN 1 GR datasheet.pdf