Vishay/Vitramon VJ0805D6R8CXPAJ
VJ0805D6R8CXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8CXPAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8CXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R8CXPAJ
QUANTITY
VJ0805D6R8CXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8CXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8CXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8CXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8CXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8CXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R8CXPAJ
IC HIGH SIDE DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 960MA 170 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 17.91MM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.05% 1/5W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-1MWG 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf