Vishay/Vitramon VJ0805D6R8DLAAC
VJ0805D6R8DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8DLAAC
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8DLAAC.pdf
Availability of VJ0805D6R8DLAAC
QUANTITY
VJ0805D6R8DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8DLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8DLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D6R8DLAAC
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 26POS SMD datasheet.pdf
IC AC THRISTOR PWR SW TO-220AB datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CONN M8 MALE 5POS datasheet.pdf