Vishay/Vitramon VJ0805D750FLAAC
VJ0805D750FLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750FLAAC
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750FLAAC.pdf
Availability of VJ0805D750FLAAC
QUANTITY
VJ0805D750FLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750FLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750FLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750FLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750FLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750FLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D750FLAAC
CONV DC/DC 5VIN 12A 0.9-3.3V OUT datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 80QFP datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.5A datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf