Vishay/Vitramon VJ0805D750FLPAJ
VJ0805D750FLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750FLPAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750FLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D750FLPAJ
QUANTITY
VJ0805D750FLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750FLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750FLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750FLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750FLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750FLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750FLPAJ
RES SMD 178 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight 32-HTSSOP datasheet.pdf
BOX ABS BLU-GRN 4.92"L X 3.15"W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 169POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf