Vishay/Vitramon VJ0805D750FXCAJ
VJ0805D750FXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750FXCAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750FXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D750FXCAJ
QUANTITY
VJ0805D750FXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750FXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750FXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750FXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750FXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750FXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750FXCAJ
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SSD 40GB 2.5" SATA datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 7.5K OHM 0404 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT LC-ST SIMPLEX datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf