Vishay/Vitramon VJ0805D750GXXAP
VJ0805D750GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750GXXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750GXXAP.pdf
Availability of VJ0805D750GXXAP
QUANTITY
VJ0805D750GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750GXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750GXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D750GXXAP
IC OPAMP VFB 50MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC FPGA 173 I/O 240QFP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 21A 4.5 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 18POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 10SON datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 94MM datasheet.pdf
ALTRNTNG RLY, 11-PIN, 220VAC datasheet.pdf