Vishay/Vitramon VJ0805D750KLBAP
VJ0805D750KLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750KLBAP
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750KLBAP.pdf
Availability of VJ0805D750KLBAP
QUANTITY
VJ0805D750KLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750KLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750KLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750KLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750KLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750KLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D750KLBAP
RES SMD 22.6KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 202.5UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (FLUX, 1A, SINGLE- datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf