Vishay/Vitramon VJ0805D750KLCAC
VJ0805D750KLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750KLCAC
Brief Description
CAP CER 75PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750KLCAC.pdf
Availability of VJ0805D750KLCAC
QUANTITY
VJ0805D750KLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750KLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750KLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750KLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750KLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750KLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D750KLCAC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II SR R/A 2 SID-E RET datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 145MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf