Vishay/Vitramon VJ0805D750KLXAJ
VJ0805D750KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750KLXAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D750KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D750KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750KLXAJ
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TIMER SS DIP FOR PC BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE DUI-A MALE TO HD15M datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0043UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.01 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf
1500UF 80V 22X30MM 85C 5000H datasheet.pdf