Vishay/Vitramon VJ0805D750MXAAC
VJ0805D750MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750MXAAC
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750MXAAC.pdf
Availability of VJ0805D750MXAAC
QUANTITY
VJ0805D750MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750MXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750MXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D750MXAAC
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 100A DO205 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
GAUGE PRESSURE MODULE 34 BAR datasheet.pdf
IONIZER BAR 200MM LENGTH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
3:1 ADHESIVE LINED HST BLUE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf