Vishay/Vitramon VJ0805D751KXXAJ
VJ0805D751KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D751KXXAJ
Brief Description
CAP CER 750PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D751KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D751KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D751KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D751KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D751KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D751KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D751KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D751KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D751KXXAJ
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS VERT 2MM T/H YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 62K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf